02.07.2009   Podwójne święto
W dniu 1 lipca br. na terenie bazy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Czadzie obchodzono podwójne święto. Okazją do radości było 5-lecie Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych PR i 10-lecie 10 Brygady Logistycznej z Opola.

Skromna, bo obchodzona w warunkach północnej Afryki uroczystość rozpoczęła się telemostem z krajem. W samo południe po polskiej stronie łącza z żołnierzami z Afganistanu i Czadu rozmawiał m.in. Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich i dowódca Dowództwa Operacyjnego gen. broni Bronisław Kwiatkowski. Po czadyjskiej stronie w wideokonferencji z Ministrem ON obok dowódcy kontyngentu pułkownika Widła udział wzięli m.in. żołnierze i pracownicy wojska stacjonujący w Iribie oraz zaproszeni goście z sułtanem plemienia Zaghawa oraz przedstawicielami cywilnej części misji MINURCAT na czele.
- Jest czas na służbę i jest czas na świętowanie – rozpoczął przekaz do żołnierzy minister Bogdan Klich. – Będąc na misjach nie możecie pozwolić sobie na świętowanie, przyjmijcie jednak szczere podziękowania za dotychczasową realizację wymagających i trudnych zadań.
W tym dniu życzę wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska będącym poza granicami wielu sukcesów i spokoju na co dzień. Wracajcie bezpiecznie do domu – dodał na zakończenie przekazu.
Po południu całość kontyngentu zebrała się ponownie, tym razem na placu apelowym. W trakcie uroczystości kpt. Jacek Soćko odczytał życzenia nadesłane z kraju z Dowództwa Operacyjnego oraz rozkaz dowódcy kontyngentu w sprawie wyróżnień logistyków.
Niestety święta opolskich logistyków w Czadzie w przeciwieństwie do święta w kraju nie zakończył rodzinny piknikiem. Na spotkania z najbliższymi, łzy szczęścia i uściski będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

„Z okazji 10-lecia powstania 10 Brygady Logistycznej żołnierzom oraz pracownikom wojska żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Czadzie składają życzenia dalszej, równie owocnej pracy, samych sukcesów i szybkiego powrotu do kraju”


mjr Sławomir Ratyński
PKW MINURCAT
Środa, 19 grudnia 2018r.
Aktualności