05.08.2009   Robocza wizyta
Zapoznanie z sytuacją logistyczną w bazie Iriba oraz przekazanie obowiązków służbowych było celem roboczej wizyty oficerów komórki logistycznej J4 z dowództwa Sił MINURCAT w Abeche.

W godzinach popołudniowych 3 sierpnia br. na lotnisku w pobliżu miejsca stacjonowania Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Czadzie wylądował wojskowy samolot z oficerami pionu logistycznego dowództwa misji MINURCAT.

Celem wizyty zdającego niebawem obowiązki i kończącego kilkumiesięczną misję majora Markusa Schillera (Austria) i obejmującego majora Pierre Pastorelliego (Francja) było m.in. zapoznanie się z bieżącą sytuacją logistyczną w Sektorze Północnym.


płk Arkadiusz Widła, mjr Markus Schiller, mjr Pierre Pastorelli

Gości na lotnisku przyjęli gorąco żołnierze logistyki kontyngentu. W trakcie prowadzonej odprawy informacyjnej szefowie poszczególnych pionów przedstawili m.in. zadania w poszczególnych działach oraz poziom ich realizacji. Po wstępnym omówieniu oficerowie z Abeche osobiście zapoznali się z elementami bazy m.in. stołówką i kuchnią, parkiem sprzętu technicznego oraz magazynami.
Wizytujący bazę Iriba przedstawiciele J4 oprócz standardowego przekazania obowiązków kontrolowali również stan infrastruktury pod kontem zbliżającego się wielkimi krokami przekazaniem misji.

mjr Sławomir Ratyński
zdjęcia: st. chor. Andrzej Leśniak
PKW MINURCAT
opras.pkwczad@wp.mil.pl

 

Środa, 19 grudnia 2018r.
Aktualności