26.10.2009   Pożegnanie z Helpem
Wielkimi krokami nadchodzi czas pożegnań. Jeszcze niespełna tydzień działalności operacyjnej i żołnierze polskiego kontyngentu wojskowego w Czadzie przekażą odpowiedzialność za działania w Sektorze Północnym.

Okres końcowy działalności operacyjnej to czas „zamykania” realizowanych projektów i podsumowywania dotychczasowej działalności. To również czas na ostatnie spotkania m.in. z przedstawicielami organizacji, z których konwoje z pomocą humanitarną eskortowano przez ostatnie kilka miesięcy.
- Wielka szkoda, że rozstajemy się tak szybko – powiedział zwracając się do dowódcy kontyngentu Rudolf Köler, szef niemieckiej organizacji humanitarnej HELP z Iriby. – Na Pana ręce składam podziękowania dla wszystkich polskich żołnierzy pełniących niełatwą służbę w Czadzie. To dzięki waszemu zaangażowaniu mogliśmy bezpiecznie realizować stojące przed nami zadania.
Na zakończenie krótkiego piątkowego spotkania płk. Arkadiusz Widła wręczył Kölerowi list gratulacyjny oraz pamiątkowy ryngraf I zmiany PKW MINURCAT. Dowódca podziękował również za pięć miesięcy wzorowej współpracy oraz za wyrozumiałość, gdyż nie zawsze cele cywilów były zbieżne z celami wojskowymi.
Niebawem miejsce polskich żołnierzy zajmą przejmujący sektor żołnierze z Mongolii.

Zobacz film z działania polskich żołnierzy w Czadzie


mjr Sławomir Ratyński
PKW MINURCAT
opras.pkwczad@wp.mil.pl

Środa, 19 grudnia 2018r.
Aktualności