09.11.2009   Złoto dla najlepszych
Rywalizacja sportowa reprezentacji poszczególnych kontyngentów to bardzo istotna część misji. Jak się okazuje niewielki z pozoru turniej piłki siatkowej może wywołać ogromne emocje i radość z osiągniętego sukcesu.

Radość tym większą, że nikt nie liczył na pierwsze miejsce.

W dniach 7-8 listopada br. reprezentacja Polskiego Kontyngentu Wojskowego uczestniczyła w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej. Rozgrywki prowadzono w bazie w Abeche. Na zaproszenie kontyngentu norweskiego w turnieju po raz pierwszy udział wzięli również żołnierze z Iriby.
- Swoje rozgrywki rozpoczęliśmy od fazy grupowej – relacjonował po powrocie do Iriby kpt. Marek Król, zawodnik podstawowego składu. – Poszło bez większych trudności. Kłopoty zaczęły się dopiero, gdy graliśmy z Nepalczykami. To naprawdę twardzi zawodnicy.
W fazie grupowej polski skład bez większych kłopotów pokonał reprezentacje kontyngentów z Austii (2:0), Norwegii (2:0) i Francji (2:1). Ćwierćfinał to zwycięski, zakończony wynikiem 2:0 mecz z Serbią. Małe załamanie formy dopadło zawodników w biało-czerwonych strojach podczas meczu z Nepalczykami. Zmęczenie rozgrywanymi w pełnym słońcu spowodowało, że półfinałowy mecz ciągnął się w nieskończoność i zakończył się wynikiem 2:1.
- W rozgrywkach bardzo pomagał nam doping publiczności i atmosfera panująca na boisku – z uśmiechem na twarzy podkreślał porucznik Andrzej Pindor z grupy przeładunkowej, która wsparła reprezentację w rozgrywkach. – Muzyka, okrzyki i głośny doping potrafią czynić cuda. Szkoda tylko, że wśród kibiców było tak mało naszych kolegów. Niestety służba przede wszystkim.
Ostatnią przeprawą w drodze po złoto był mecz z kontyngentem Togo. Zwycięstwo 3:0 było dopełnieniem wcześniejszych sukcesów. Szkoda tylko, że był to nasz pierwszy i zarazem ostatni turniej. W trakcie dwudniowych rozgrywek reprezentacja polskiego kontyngentu przegrała jedynie dwa sety.
Po powrocie z turnieju do bazy reprezentację powitały gorące oklaski i okrzyki oczekujących kolegów.

Reprezentację Polskiego Kontyngentu Wojskowego tworzyli: ppłk Piotr Ostrowski, kpt. Marek Król, por. Andrzej Pindor, chor. Tomasz Stokalski, sierż. Krzysztof Wiśniewski, kpr. Łukasz Ziółkowski, kpr. Aleksander Serafin, kpr. Jerzy Żołna, st. szer. Dominik Lenartowicz oraz st. szer. Piotr Radzikowski.

mjr Sławomir Ratyński
zdjęcia: por. Andrzej Pindor
PKW MINURCAT
opras.pkwczad@wp.mil.pl

Środa, 19 grudnia 2018r.
Aktualności