17.11.2009   Projekt „Pompa” zakończony
Kolejna pompa zamontowana przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego została oddana do użytku.

Jej oficjalne przekazanie było zakończeniem projektu zapoczątkowanego we wrześniu br. przez grupę CIMIC.
W dniu 14 listopada br. w okolicach miejscowości Bahai żołnierze z polskiego kontyngentu oddali oficjalnie do użytku ostatnią, piątą już pompę. Kameralna uroczystość z udziałem dowódcy PKW płk Arkadiusza Widły oraz przedstawicieli lokalnych władz była zwieńczeniem projektu, który pod przewodnictwem kpt. Wojciecha Zaborowskiego rozpoczęty został we wrześniu br. W ramach działalności CIMIC-owców z polskiej misji zamontowane zostały cztery urządzenia zakupione przez cywilną część misji MINURCAT.
- Realizację projektu zaczęliśmy od oceny potrzeb miejscowej ludności. Następnym krokiem były uzgodnienia z władzami lokalnymi w miejscowości Guereda i Bahai. – powiedział podsumowując przeszło dwa miesiące działania koordynator projektu kapitan Zaborowski. – To oni wskazali nam studnie wymagające gruntownej naprawy. Gdy okazało się, że zamontowane w nich urządzenia kompletnie nie nadaje się do użytku, zwróciliśmy się do przedstawicieli cywilnej części misji z prośbą o wsparcie i zakup nowych pomp.
Piąta, najmniej zużyta pompa odzyskała dawną sprawność dzięki umiejętnością żołnierzy z kompanii dowodzenia i zabezpieczenia. Kaprale Grzegorz Pawłowski, Bartosz Balcer, Mariusz Gajek i Rafał Bronis dołożyli wszelkich starań, aby złożone zobowiązania zostały w pełni zrealizowane.

mjr Sławomir Ratyński
PKW MINURCAT
opras.pkwczad@wp.mil.pl

Środa, 19 grudnia 2018r.
Aktualności